حدیث روز

D-(6).jpg

به روزآوری بانک اطلاعات اموات

                  

مطالب مذهبی

نظرات (0) کلیک ها: 2623

نظرات (0) کلیک ها: 3334

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

 چهار هزار فرشته در کربلا برای شهادت امام حسین (علیه السلام) تا قیامت گریه می‌کنند

 ابن‌قولویه قمی (رحمه الله) از اکابر محدثین شیعه با سند صحیح روایت می‌کند:
 حدثني أبي رحمه الله وجماعة مشايخي، عن سعد بن عبد الله، عن أحمد بن محمد بن عيسى، عن الحسين بن سعيد، عن حماد ابن عيسى، عن ربعي بن عبد الله، عن الفضيل بن يسار، عن أبي عبد الله (عليه السلام)، قال: مالكم لا تأتونه - يعني قبر الحسين (عليه السلام) - فان أربعة آلاف ملك يبكون عند قبره إلى يوم القيامة.

 حضرت امام صادق (عليه السلام) فرمودند: شما را چه مى‌شود كه به آنجا نمى‌رويد (يعنى به زیارت قبر حضرت امام حسين عليه السلام)؟

همانا چهار هزار فرشته تا روز قيامت بر سر قبر آن‌ حضرت حاضر بوده و بر آن حضرت مى‌گريند.

كامل الزيارات - جعفر بن محمد بن قولويه - الصفحة ١٧١

 

نظرات (0) کلیک ها: 2548

اگر گذرتان به قم افتاد به خیابان ارم ؛ کتابخانه آیت الله مرعشی هم سری بزنید ؛ وارد که می شوید دقیقا جلوی در٬ قبری قرار دارد که مدفن آیت الله مرعشی است ؛ کمی تعجب برانگیز است که چرا وی در اینجا دفن شده ! چرا در حرم کنار بقیه علما نیست؟ ولی وقتی وصیت نامه وی را میخوانید به روح بزرگ این مرد درود میفرستید ! وی در وصیت نامه خود نوشته : مرا جلوی درب کتابخانه دفن کنید تا مزارم قدمگاه جویندگان علم باشد ! به کتابخانه که وارد میشوید بعنوان یک ایرانی احساس غرور میکنید ! اینجا سومین کتابخانه بزرگ دنیاست ! بیش از 70 هزار جلد کتاب خطی نفیس آنجاست و همه این تشکیلات به همت این مرد بزرگ پدید آمده است ! وقتی ماجرای کتابها و علت این کار را جستجو کردم به نکته جالبی رسیدم ! آقای مرعشی زمانی که جوان بوده در نجف میبیند که کنسول انگلیس در حال خریداری وسیع کتابهای خطی است ! وی از اینکار کنسول انگلیس مشکوک شده و متوجه دسیسه آنها میشود ! او عزم خود را جزم میکند تا گنجینه کتابهای خطی را از نابودی و به یغما رفتن حفظ کند ؛ اما برخلاف کنسول انگلیسی ٬ هیچ پولی ندارد ! راه حل او اینست : کارگری ! اگر در کتابخانه به شما اجازه دیدن کتب خطی را بدهند پشت جلد اکثر آنها داستان خریدشان نوشته شده است. مثلا 3 روز در شالی کوبی فلان کار کردم تا این کتاب را در تاریخ فلان خریدم و همین تلاش باعث شد امروز 70 هزار جلد کتاب نفیس خطی بجای موزه های بریتانیا و ویترین های کلکسیون دارهای غربی در ایران باشد . و این نتیجه احساس تکلیف یک روحانی جوان بی ادعا بود . حضرت آیت الله مرعشی نجفی هرگز به سفر حج نرفت و وقتی علت را از ایشان جویا میشدند ، میفرمودند، ما مستطیع نیستیم. وقتی یکی از نزدیکان ایشان خرج سفر حج را به ایشان هدیه کرد ، ایشان این پول را خرج یکی از بیمارستانهای قم کردند و وقتی از ایشان علت این کار را پرسیدند ، ایشان در پاسخ گفتند اگر من به این سفر میرفتم و یک زن به علت نبود امکانات در این بیمارستان میمرد خداوند به من میگفت لا لبیک.

نظرات (0) کلیک ها: 3212

زیر مجموعه ها

پيوندها

ورود اعضاء

كليپ منتخب حسينيه


كانال هاي فضاي مجازي

آي دي و كانال هاي رسمي روابط عمومي حسينيه اعظم مهديشهريهاي مقيم تهران در فضاي مجازي :

.:: ایمیل : publicrelation.mafe@gmail.com

.:: شماره همراه :09352748324

.:: لینک ها:

     

تلگرام         لاین       اینستاگرام    گوگل پلاس