حدیث روز

D-(19).jpg

سامانه پيام كوتاه

                  

زندگی نامه محمد صفائیان :

محمد صفائیان در سال 1336 در شهر تهران دیده به جهان گشود . او تحصیلات ابتدایی را در دبستان باربد در (سال های 1348-1342) و متوسطه را در دبیرستانهای اتابکی و ذوقی شهر زادگاهش به پایان رساند و به اخذ دیپلم ریاضی توفیق یافت .

محمد صفائیان همزمان با تحصیل در دوره دبیرستان فعالیت های سیاسی خود را آغاز کرد . او با آغاز انقلاب اسلامی ، با جان و دل ، زندگی خود را وقف پیروزی انقلاب کرد .

مطالعات خارج از مدرسه و کسب آگاهی از زندگی اقشار مختلف مردم ، وی را در ادامه راهی که برگزیده بود مصمم ساخت . از این روی همراه و همگام با هم میهنان خود در تمام عرصه های انقلاب حضوری فعال و همه جانبه داشت .

در طول جنگ تحمیلی فعالیت های خستگی ناپذیر او در خدمت به انقلاب همچنان ادامه یافت . این فعالیت ها از نوعی دیگر بود ، زیرا او با احساس خطر از سرنوشت دین و میهن در جبهه و پشت جبهه به مبارزه و تلاش پیگیر خود ادامه داد و تا پایان جنگ و اطمینان از زمینگیر شدن نیروهای دشمن ، از فداکاری دست برنداشت . ایشان حدود یکسال بصورت متناوب در عملیات های مختلف در دوران دفاع مقدس در مناطق مختلف کشور حضور فعالانه داشت .

اولین سمت محمد صفائیان پس از پیروزی انقلاب اسلامی مسئول کمیته فرهنگی عشایری و همچنین عضویت در هسته گزینش حهادسازندگی استان تهران بود . ایمان قلبی ، خوشرویی و خوش برخوردی او در این سمت بسیار موثر و با توفیقاتی همراه بود . پس از آن به معاونت ریاست سازمان عشایری ایران منصوب گردید . روابط عمومی بسیار بالا و شایستگی او موجبات موفقیت وی را در این سمت نیز فراهم ساخت .

صفائیان در کنار فعالیت های مختلف از ادامه تحصیل نیز غفلت نداشت و از نیاز میهن اسلامی به مدیران متعهد آگاه بود . لذا در سال 1366 با پذیرش در دانشگاه شهید بهشتی در رشته اقتصاد و بازرگانی به تحصیل پرداخت و در سال 1372 موفق به اخذ مدرک لیسانس نایل آمد .

علاقه به کسب دانش اندوزی و طی مدارج بالای تحصیلی ، محمد صفائیان را به ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد واداشت . در سال 1378 ، در مرکز مدیریت دولتی و در رشته مدیریت ، گرایش تجزیه و تحلیل سیستم ها به تحصیل پرداخت و در سال 1382 فارغ التحصیل گردید و در دانشگاه علمی کاربردی تدریس کارآفرینی را عهده دار گردید .

محمد صفائیان در ادامه فعالیت های شغلی خود ، در سال 1363 در دفتر ریاست جمهوری اشتغال یافت و در سال 1372 به ریاست برنامه ریزی دفتر رئیس جمهوری انتخاب گردید . آنگاه با ابزار شایستگی و توانمندیهای لازم به معاونت اداره کل مراسم دفتر ریاست جمهوری منصوب شد .

صفائیان از سال 1363 تا پایان شهریور ماه 1379و در دوره های ریاست جمهوری آیت ا... خامنه ای ، آیت ا... هاشمی رفسنجانی و حجت الاسلام خاتمی در این دفتر به انجام وظیفه مشغول بود .

ایشان از سال 1379 به خدمت خانواده بزرگ صنعت نفت درآمده و به عنوان رئیس اداره کل روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی مشغول به کار گردید .

در سال 1384 بنا به فرمایش آقای مهندس نعمت زاده مدیرعامل وقت اداره کل تشریفات در شرکت ملی صنایع پتروشیمی مامور ایجاد و مشغول به فعالیت گردید .

محمد صفائیان در سال 1393 بعنوان مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد در زیر مجموعه هلدینگ شرکت های پتروشیمی خلیج فارس انتصاب گردید و با کوله باری از تجربیات مختلف مدیریتی و اجرایی مشغول خدمت به پرسنل و خانواده های محترم و زحمتکش منطقه پارس جنوبی در عسلویه می باشد .

 

تالیفات :

1- کتاب تشریفات مدیریت سفر - سال 1385 (تجربه سفرهای ریاست جمهوری)

2- کتاب تشریفات روادید و مجوزها - سال 1386 (تجربه در اداره کل تشریفات و کارکنان خارجی)

3- کتاب روابط عمومی و تشریفات با تائید کمیته چاپ کتب درسی دانشگاه (جامع علمی کاربردی) - زمستان 1388

4- کتاب گرانبهاتر از دُر که شامل بیش از 14000 پند ، اندرز از قرآن کریم ، ائمه اطهار و بزرگان ایران و جهان در سه جلد چاپ - زمستان 1391

5- کتاب کلید بصیرت - سال1392

 


 

گالری تصاویر :

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان (سید متولیان)

  به نام خدا
  سلام
  معرفی شایستگی افراد فرهیخته رسم و ادب نکویی است که امیدوارم در سراسر کشور عزیزمان مرسوم گردد.
  ضمنا دوست بسیار عزیزم جناب آقای حاج محمد صفائیان دارای صفات و ویژگی های بسیار خوب دیگری است که شاید از قلم افتاده است.
  اخلاق بسیار خوب و مردم داری و ... از جمله آن می باشد.

  از Qom, Qom Province, Iran

پيوندها

ورود اعضاء

كليپ منتخب حسينيه


كانال هاي فضاي مجازي

آي دي و كانال هاي رسمي روابط عمومي حسينيه اعظم مهديشهريهاي مقيم تهران در فضاي مجازي :

.:: ایمیل : publicrelation.mafe@gmail.com

.:: شماره همراه :09352748324

.:: لینک ها:

     

تلگرام         لاین       اینستاگرام    گوگل پلاس